O autorze
W magazynie "Finelife" pod redakcją Lidii Popiel pisze o modzie, sztuce, designie i dobrym życiu. Fotografuje, rysuje, filmuje i inspiruje się "Street Fashion". Ostatnie publikacje: "Wysokie Obcasy"- sesja z Anią Rusowicz, "Hiro", "Cosmopolitan", "Streetmag". Śpiewa w electro- clashowym zespole "Yummy Cake". Współpracuje jako fotograf i copywriter z markami modowymi i pismami lifestylowymi. Jako artystka ciągle poszukuje ładnych kadrów, ciekawych ludzi, smaków i kolorów.

DAPHNE GUINNESS I CONTRA MUNDUM

http://katjaanderson.com
Rękawiczka wykonana z ponad 1 000 g 18-karatowego białego złota oraz z 5 000 diamentów? To dzieło wycenione jest na ponad 1,7 miliona dolarów. Świat mody oszalał na punkcie zadziwiającej biżuterii Shauna Leane.
Rękawiczka wykonana z ponad 1 000 g 18-karatowego białego złota oraz z 5 000 diamentów? To dzieło wycenione jest na ponad 1,7 miliona dolarów. Świat mody oszalał na punkcie zadziwiającej biżuterii Shauna Leane, związanego z domem mody Alexandra McQueena. Wielokrotnie nagradzany, wybrany przez Boucheron do zaprojektowania unikatowego naszyjnika Queen of The Night z okazji 150-lecia marki. Dom aukcyjny Sothby’s określił jego prace jako „antyki przyszłości”, a Harper’s Bazaar wybrał jednym z 10 najwybitniejszych współczesnych projektantów biżuterii. Projekt zachwycającej biżuterii to jedno, ale sposób w jaki została zaprezentowana wzbudzał kontrowersje. W domu Jaya Joplinga po raz pierwszy zaprezentowano dzieło. Goście tacy jak: Tom Ford, Suzy Menkes, Lily Cole, Livia Firth, Peter Dundas oraz Sarah Burton zostali zaskoczeni niecodziennym happeningiem. W otoczeniu marmurowych rzeźb i kolumn na katafalku leży spowita jedwabiem postać kobiety. Jej ciało łącznie z głową okryte jest przezroczystą tkaniną. Jedynym elementem, który zwraca na siebie uwagę jest jej dłoń w diamentowej rękawicy. W ten oto sposób piękną postać żegnają żałobnicy. Pod lśniącym materiałem znajduje się sama Daphne Guinness- muza projektantów, ikona stylu. W tle palą się świece, panuje dostojna atmosfera. Każdy z przybyłych wie, że bierze udział w czymś magicznym.


Contra Mundum, to Diamentowa rękawica, dokładnie dopasowana do ręki Daphne Guinness. Oprócz ładnie wyglądającej biżuterii ma też wymiar symboliczny. Struktura zbroi wojennej łączy się z estetyką koronkowej rękawiczki. Przedramię ozdobione jest niezwykle precyzyjnymi elementami ptaków wysadzanych diamentami. Daphne twierdzi, że właśnie takie połączenie odzwierciedla siłę i delikatność w jednym. Współczesny świat nie jest miejscem łatwym do życia. Contra Mundum ma być rodzajem opoki, tarczy obronnej wobec świata. Jedno jest pewne Contra Mundum to wspaniale opracowane widowisko, gdzie sztuka łączy się z designem na najwyższym poziomie.Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Moda
Trwa ładowanie komentarzy...