O autorze
W magazynie "Finelife" pod redakcją Lidii Popiel pisze o modzie, sztuce, designie i dobrym życiu. Fotografuje, rysuje, filmuje i inspiruje się "Street Fashion". Ostatnie publikacje: "Wysokie Obcasy"- sesja z Anią Rusowicz, "Hiro", "Cosmopolitan", "Streetmag". Śpiewa w electro- clashowym zespole "Yummy Cake". Współpracuje jako fotograf i copywriter z markami modowymi i pismami lifestylowymi. Jako artystka ciągle poszukuje ładnych kadrów, ciekawych ludzi, smaków i kolorów.

LA MANIA- KOBIETA FENIKS

materiały prasowe La Mania
Kobieta Feniks- symbol nieśmiertelności, siły i odradzania się, zainspirowała projektantów La Manii do stworzenia kolekcji Wiosna/Lato 2013.

Kobieta Feniks- symbol nieśmiertelności, siły i odradzania się, zainspirowała projektantów La Manii do stworzenia kolekcji Wiosna/Lato 2013. Temat został potraktowany bardzo poetycko, bo oprócz oczywistych skojarzeń z Feniksem, na ubraniach pojawiły się motywy skrzydełek i piór. La Mania konsekwentnie realizuje wizję łączenia mody ze sztuką co widać podczas pokazów. I tym razem gości zaskoczyło spektakularne widowisko. Przy dźwiękach muzyki operowej, pojawiła się tancerka w zwiewnej sukni, która wzniosła się majestatycznie pod kopułę renesansowych wnętrz Ufficio Primo. Ów wzlot- odrodzenie się z popiołów, w symboliczny sposób ukazuje niezłomność i siłę kobiety, która potrafi podźwignąć się z najbardziej trudnej sytuacji. Tę odwagę widać też było w kreacjach La Manii. Bardzo kobiece baskinki pojawiły się w nowej, wiosennej odsłonie wraz z nadrukami błękitnych skrzydełek, które zagościły także na ultra kobiecych sukienkach, chustach i pelerynach. Widać też inspirację latami 50. pod postacią rozkloszowanych sukienek i płaszczy. Takie kroje podkreślają kobiecość. Oprócz charakterystycznej dla marki bieli, pojawia się intrygujący odcień fuksji, turkusu i bladego różu. Proste formy garniturów i szerokie spodnie przywodzą na myśl elegancję lat 70. Z jednej strony klasyka i szyk, a z drugiej zainteresowanie formą architektoniczną co widać w konstrukcji rękawów sukienek, marynarek czy płaszczy. W kulminacyjnym momencie pokazu zachwyciły suknie wieczorowe zestawione z gigantycznymi pióropuszami na głowie. W kolekcji La Manii Wiosna/Lato 2013 jest nonszalancja i prostota. Elegancja i odrobina szaleństwa, czyli wszystko to co powinna posiadać współczesna, pewna siebie kobieta. Na koniec, gości Ufficio Primo zasypał deszcz konfetti w kształcie złotych skrzydełek. Ten wieczór zdecydowanie będzie inspiracją na najbliższy rok.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Moda
Trwa ładowanie komentarzy...